falckon-itfaiye-hizmetleri-yangin-egitimi-2

Sanayi Çalışanlarına Yangın Önleme Eğitimi (Sabah)

Falck Yangın Uzmanı Metin Saraç, Adana OSB çalışanlarına yönelik yangından korunma ve yangına karşı alınması gereken önlemleri anlattı

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB), sanayi çalışanlarına yönelik “Yangın Önleme ve Söndürme Eğitimi ve Tatbikatı” düzenlendi.

Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren 407 işletmede 35 binin üzerinde çalışanın istihdam edildiği AOSB’de, olası yangınlara karşı alınan tedbirleri güçlendirmek amacıyla her yıl düzenlenen ‘Yangın Önleme ve Söndürme Eğitimi ve Tatbikatı’nın bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirildi.

Falck Yangın Uzmanı Metin Saraç, yangından korunma ve yangına karşı alınması gereken önlemleri anlattı. Saraç, daha sonra katılımcılara, yangına ilk müdahalenin nasıl yapılması gerektiğini örneklerle aktardı. Yangına zamanında ve doğru müdahalenin, maddi kayıpların yanı sıra can kayıplarının da önüne geçtiğini belirten Saraç, sanayicilerin ve çalışanların, çalıştıkları ortamda mutlaka önleyici tedbirler almaları gerektiğinin altını çizdi.

Bu haber 19.09.2017 tarihinde SABAH gazetesinde yayınlanmıştır.

Haber Linki: http://www.sabah.com.tr/guney/2017/09/19/sanayi-calisanlarina-yangin-onleme-egitimi 

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]
Falckon-endustriyel-yangindan-aldigimiz-dersler-200x150

Endüstiyel Yangından Aldığımız Dersler

Falckon Yangın Hizmetleri, nin düzenlediği “Eğitim Seminerleri” çerçevesinde BP Rotterdam Rafinerileri Yangın Mühendisi ve Risk Uzmanı Cornelis Jan Kallemein, büyük endüstriyel yangınlarda edinmiş olduğumuz tecrübeler sonucunda aldığımız dersler ve de bunların kendi tesislerimizde tekrarlanmaması için almamız gereken eğitimler hakkında 7 saatlik bir eğitim gerçekleştiriyor.

haber-01

Yangın Sonrası Olay Yeri İnceleme Eğitim Semineri

Falckon İtfaiye Hizmetleri’nin düzenlediği “Eğitim Seminerleri” çerçevesinde Falck Fire Consulting Danışman Mühendisi Mr. Simon Neale, yangın sonrası olay yeri inceleme ve kök neden analizi konularında 8 saatlik bir eğitim gerçekleştiriyor.

haber-03

Endüstriyel Yangın Hizmeti Almanın Önemi

Yangınla mücadele konusu özellikle yüksek risk grubu içerisindeki tesisler açısından oldukça önemlidir. Endüstriyel yangın hizmeti almanın önemi özellikle petrokimya, çelik, otomotiv, nükleer sektörlerin yanı sıra havalimanları ya da büyük ölçekli fabrikalar ve tesislerin üretim süreci düşünüldüğünde farklı bir boyuta taşınır.