Falckon İtfaiye Hizmetleri

2013 yılında Türkiye’ de faaliyete başlayan Falck Yangın Hizmetleri Ltd. Şti. 2018 yılından itibaren tüm hizmet ağı ile Falckon Yangın Hizmetleri Ltd. Şti. adı ile devam etmektedir.

Falckon yangınla mücadele ve özel itfaiye hizmetleri temel misyonu şu şekildedir;
     •  Yangınla mücadele
     •  Yangın konusunda bilinçlendirme ve bilgilendirme
     •  Acil durumlarda can ve mal kaybını aza indirgeme
     •  Acil durumların ikincil etkilerini azaltma/yok etme
     •  Yaralanmalar sonrası rehabilitasyon ve entegrasyon hizmetleri sunmak
     •  İnsanların güvenli bir şekilde yaşayabilmesi için hazır bulunmak

1906 yılından bu yana hizmet vermekte olan Falck itfaiye Hizmetleri, yangınla mücadele, acil durum kurtarma hizmetleri ve endüstriyel yangın hizmetleri konusunda gurur verici, uzun bir tarihe sahiptir. 100 yıllık geçmişe sahip olan Falck temel görev olarak kamu ve özel sektör için yangınla mücadele hizmetleri / özel itfaiye hizmetleri vermek olmuştur.

Yangın ile mücadele, özel itfaiye hizmetleri tedarikçisi olan Falck şirketi, tecrübeli ve deneyimli ekibiyle bugün dünyanın en büyük özel itfaiye şirketidir. Falck geçmişten günümüze gelen başarısının devamlılığını sağlamak ve müşterilerinin yangın felaketleri karşısından güvenliğini sağlamak amacıyla yangınla mücadele ve yangından kurtarma ekiplerinin sürekli olarak gelişmesini ve iyileştirilmesini sağlamak amacıyla en son gelişmeleri ve teknolojileri, çalışma prosedürlerine ekleyerek, yangınla mücadele konusunda sistemimizi sürekli olarak geliştiriyoruz. 

Sizlerle ortak işbirliği içerisinde gelişen yapımız, yangın güvenliği açısından itfaiye hizmetlerimizi sürekli olarak geliştirmemizi ve bu da operasyonel anlamda mükemmelliğimizi teşvik etmemizi sağlamaktadır. Özel itfaiye hizmetleri ve endüstriyel yangın hizmetlerindeki profesyonel ve güvenilir ortağınız olarak Falck, yangınla mücadele açısından sizlerin can ve mal güvenliği açısından sürekli olarak gelişen bir sistem benimsemektedir.

Falck Endüstriyel
Yangın Hizmetleri

 •  213 endüstriyel itfaiye istasyonunda çalışmaktadır.
 •  600’ün üzerinde yangınla mücadele aracı çalıştırmaktadır.
 •  5000 çalışanımızla, yangınla mücadele konusunda 1000’in üzerinde sanayi kuruşuna özel itfaiye hizmeti ve dış kaynak desteği vermekteyiz.
 •  Yangın eğitiminde ve danışmanlığında dünyanın lider şirketidir.
 •  Falck, endüstriyel yangın eğitimi ve yangınla mücadele danışmanlığı konusunda dünyanın lider tedarikçisidir.

Yangınla mücadele Ekibi ve
Global Operasyonda
Mükemmel Dağılım

Falck Yangınla Mücadele ve Özel İtfaiye Hizmetleri olarak dünyanın birçok yerinde farklı sektörlere yangınla mücadele ekibi ulaştırıyoruz. Dünyanın her köşesinde başarılı liderliğimizi sürdürebilmek amacıyla bizlere yangınla mücadele konusunda en son teknoloji yangınla mücadele ekipmanı ve sistemi sağlayan tedarikçi firmalarla birlikte çalışıyoruz. Acil durumlarda sizlere en iyi hizmeti verebilmek amacıyla en son gelişmeleri yakından takip ediyor ve hızlı bir şekilde sistemimize ekliyoruz. 

Global gelişmeleri yakından takip ederek edindiğimiz tecrübe, yangınla mücadele konusunda hizmetlerimizi ve kendimizi sürekli olarak geliştirmemizi fırsat sağlıyor. Operasyon pratiklerimizi geliştiriyor sizlere en güncel şekilde hizmet veriyoruz. Küresel yangınla mücadele ekibi standartlarına bağlı kalarak yönetimsel ve operasyonel tecrübemizi sürekli olarak güçlendiriyoruz. Tüm dünyada yangınla mücadele açısından oluşturulan gelişmiş platformlarda yer alarak yangın hizmetleri konusunda deneyim ve bilgileri paylaşıyor, ekiplerimizi en son yeniliklere göre geliştiriyoruz.

Yangın Hizmeti Konusunda Küresel Operasyon

Falck olarak dünyanın bir çok noktasında farklı sektörlere yangınla mücadele hizmeti veriyor ve birbirinden farklı sektörlerdeki firmalara yangın eğitimi, yangın danışmanlığı, kurtarma çalışmaları ve ek hizmetler sağlıyoruz. Dünya üzerindeki 46 ülkede ortak etkileşim noktalarımızla verdiğimiz yangınla mücadele hizmeti tecrübelerimizi paylaşarak her geçen gün gelişiyor ve büyüyoruz. 

Küresel Yapımız Sayesinde her şubemizde aynı anda gelişmeleri takip ediyoruz.

Kopenhag’da bulunan Küresel Yangın Hizmetleri Bilgi Merkezinde (Global Fire Services Knowledge Centre) yüksek risk grubu içerisindeki tüm sektörler, havalimanları ve benzer büyük ölçekli tesislerinizle ilgili geniş bilgi birikimine sahip uzmanlarımız, tüm dünyadaki verileri ve gelişmeleri takip ederek tek bir global yönetim ve BT sisteminde toplayarak analiz ediyor. Toplanan veriler uzmanlar tarafından sentezlenerek yangınla mücadele konusunda var olan standartlarımızı her gün güncelliyoruz.

Falck Endüstriyel Yangın Hizmetleri ve İtfaiye Hizmetleri  JOIFF, CTIF, LASTFIRE ve NFPA gibi alanında önder olan yangınla mücadele kurumlarına üyedir ve bu kurumları desteklemektedir.

Türkiye Sanayinin Garantisi Falckon

Falckon Özel itfaiye hizmetleri dünyanın birçok coğrafyasında farklı sektörlerde endüstriyel yangın hizmetleri vermektedir.