Çelik Sektöründe Yangın İle Mücadele Hizmetleri

Diğer birçok sektörde olduğu gibi çelik sektöründe de yangın ile mücadele, yangına karşı korunma ve önlemler çok büyük önem taşımaktadır. Olası alarm ve yangın durumlar ortaya çıkarabilecek can ve mal kaybının yanı sıra performans düşüklüğü, güvenilirliğin zedelenmesi, marka gücünün düşmesi, verimliliğin azalması ve işin duraklaması gibi arka planda yer alan ciddi kayıplara da sebep olmaktadır. 
Falckon Endüstriyel İtfaiye Hizmetleri, çelik sektöründe yer alan tesisleriniz için oluşturacağı özelleştirilmiş yangın ile mücadele planı, yangından korunma sistemleri ve yangın ile mücadele hizmetleri sayesinde kurumunuzun ve tesislerinizin güvenilirliğine zarar gelmeden, en üst düzey verimlilikle ve minimum iş kesintisi önceliğinde güvenliğini sağlamaya çalışmaktadır. 

Falckon ekipleri çelik sektörünün yüksek risk içeren karmaşık üretim ortamı hakkında tecrübe ve bilgi birikimine sahiptir. Bu anlamda çelik sektöründe de yangınla mücadele kapsamındaki tüm ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan sağlayarak, güvenli bir şekilde üretiminize devam etmenizi sağlamak için çalışmaktayız. Yangın danışmanlarımızı, yangın mühendislerimiz, itfaiye ekiplerimiz, yangın ekipmanlarımız, yangın sistem ve ekipmanlarımızla yılların vermiş olduğu uluslararası deneyim sayesinde çelik sektöründe ortaya çıkma ihtimali bulunan risk senaryolarını tek tek gözden geçiriyor, yangın patlama ve sonuçları için kombine modellemelerimiz sayesinde tesisleriniz için en güvenilir sistemi yapılandırmaya ve tesislerinizi olası alarm durumlarına karşı maksimum güvenlik, uluslararası standartlar ve minimum maliyet mantığı ile koruma altına alıyoruz. 

Falckon, çelik sektöründe de, çelik üretimi ile ilgili süreçte tüm güvenlik gerekliliklerinizi anlayan, yangınla mücadele ve yangından korunma konusunda uzman bilgi, deneyim ve tecrübeye sahip uzun süreli, güvenilir bir iş ortaklığı sunmaktadır. 

Çelik üretim tesisleriniz için, sizlere özel hizmetler geliştirerek ihtiyacınız olandan fazlasını sağlıyoruz.

Çelik Sektöründe
Yangınla Mücadele Hizmetleri

Çelik sektöründe yangınla mücadele hizmetlerinin yapılandırılmasında, 

• Çelik üretim süreçlerinin detaylı incelenmesi ve üretim tesislerinin yapısına özel analiz, planlama ve değerlendirmelerle Tesislerin yapısal kontrolünün sağlanması, 
•   Ortaya koyulan yangın senaryoları sayesinde ihtiyaç olunan sistemin yapılandırılması, 
•   Mevzuata uyumluluğun kontrol edilmesi ve gerekli görüldüğü noktalarda eksiklerin tamamlanması
•   Yangından korunma sistemlerinin bakım ve onarımı 
•   Özel itfaiye ekiplerinin tesislerde konuşlandırılması
•   Acil durum planlaması
•   Yangın Danışmanlığı
•   Yangın Eğitimleri

gibi farklı konularda çalışmalar yapılmaktadır.

Online Eğitim Türkiye'nin Her Yerinde Devam Ediyor!

Falckon Özel itfaiye hizmetleri dünyanın birçok coğrafyasında farklı sektörlerde endüstriyel yangın hizmetleri vermektedir.