Petrokimya Sektörlerinde Yangınla Mücadele

Dünyanın önde gelen petrokimya, petrol ve gaz sektörlerinde oldukça kapsamlı bir tecrübeye sahip olan Falckon, tesislerinizin kriz yönetimi açısından güvenilir ve güçlü bir ortaktır. Tesislerinizin yangına karşı korunması açısından gereken uzmanlık ve en gelişmiş kaynaklara sahip olan Falckon, petrokimya tesislerinizde yangın güvenliğinin en iyi şekilde yapılandırılmasını sağlar.

Doğal yapısı gereği yüksek risk içeren sektörler arasında olan petrokimya tesisleri, kaynağından çıkarılma, logistik süreçleri, depolama ve saklama ve üretim sonrası faaliyetlere ulaştırılana kadar üretim aşamasının her anında çeşitli yangın ve patlama tehlikeleri ile karşı karşıyadır. Tüm bu süreç boyunca ulusal anlamda, yatırımcılarının, operatör ve hatta sigorta şirketlerinin petrokimya endüstrisinde koruma sistemlerinin gözden geçirilmesi ve değerlendirilmesi açısından sizleri desteklemek, tesislerinizin ve iş sürekliliğinizin en güvenli şekilde devam etmesini sağlamak yangınla mücadele hizmetleri kapsamında değerlendirilmektedir.

Tesislerinizdeki yangına karşı korunma sistemlerinin güvenli bir şekilde çalışması, en üst performans sağlaması ve risk faktörlerinin en aza indirilmesi açısından gerekli optimizasyonun yapılması can ve mal güvenliği ve iş sürekliliği açısından oldukça hassas ve kapsamlı bir konudur.

Petrokimya Alanında
Yangınla Mücadele Hizmetleri

Özellikle son 10 yıldır hızlı bir gelişme içerisine girerek, sıklıkla kullanılmaya başlanmış olan Nükleer enerji endüstrisinde ortaya çıkan büyüme ile birlikte ulusal ve uluslararası alanda güvenlik politikaları ve risk yönetimi konularında yeni bir yüze kavuşmuştur. Nükleer yangın ile mücadele sistemleri, risk yönetimi ve güvenlik uygulamalarının gözden geçirilerek geliştirilmesine ve nükleer enerjinin daha güvenli bir şekilde kullanılmaya başlanmasına olanak tanımıştır. Konusunda derin bir geçmişe sahip olan Falckon yangın ile mücadele hizmetleri, nükleer santrallerin uluslararası kabul görmüş güvenlik uygulamaları çerçevesinde en son teknoloji ile korunmasını sağlamak üzere araştırma ve geliştirme çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir. 

Nükleer yangın konusu, üzerinde hassasiyetle çalışılması gereken ve tesislerin her alanında kapsamlı bir yapılandırma gerektiren özel bir çalışma alanıdır. Nükleer yangın ile mücadele konusunda güvenilirliği sağlamak, ulusal ve uluslararası platformlar ve kamuoyu açısından oldukça önemlidir. Yaptığı işin öneminin bilincinde olan Falckon yangın ile mücadele hizmetleri, nükleer yangın konusunda da senelerdir bir çok tesiste olduğu gibi, nükleer operatörlerin yangına karşı en kapsamlı şekilde yapılandırılması için güvenilir bir iş ortağıdır. 

Falckon nükleer yangın ile mücadele hizmetleri sayesinde tesisleriniz, konusunda uzman ve profesyonel yangın mühendislerinin analiz ve çalışmalarından geçerek, üst düzey, birinci sınıf yangın güvenlik sistemleri ile çevrelenir. Uzun dönemli çalışma ortağınız olacak olan Falckon, ihtiyaçlarınızın fazlasıyla sizlere alarm durumlarında olduğu gibi, öncesinde risk faktörlerini en aza indirgemek ve olası facia risklerinin önüne geçmek için çalışmaktadır. 

Nükleer enerji üreten tesislerinizin yapısına özel olarak hazırlanacak olan hizmet paketleri ile tam anlamıyla size ve tesislerinize özel güvenlilir ve güvenli bir yapıya kavuşarak, hizmetlerinizin sağlıklı ve güvenilir bir şekilde devamlılığını garanti altına almış olursunuz.

Nükleer yangın ve diğer enerji üretim tesislerine verilen yangın ile mücadele hizmetleri

Falckon, yangın ile mücadele konusunda 100 yılı aşkın tecrübesiyle uluslararası platformda yerini almış, petrokimya konusunda da yıllardır güvenilir iş ortaklıklarını devam ettirmektedir. petrol, gaz ve kimya gibi risk faktörleri yüksek seviyede olan endüstrilerde, yangından koruma sistemleri kapsamlı ve güvenilir şekilde oluşturulmalıdır. Bu anlamda Falckon, petrokimya sektörlerinde yangınla mücadele hizmetleri açısından;

        •   Tesislerin güvenlik performansları açısından en iyi şekilde projelendirilmesi, 
        •   Ulusal ve uluslararası standartlara uyumluluğunun kontrolü ve sağlanması
        •   Ulusal anlamda yasal standartların gerekliliklerine uygunluğun sağlanması
        •   Yangın ve patlama senaryo kombinasyonlarının yapılarak değerlendirilmesi
        •   Risk analizlerinin ortaya konması 
        •   Yangından korunma sistemlerinin yapılandırılması 
        •   Sistemlerin periodik bakımlarının sürekli ve düzenli bir şekilde yapılandırılması 
        •   Acil durum planlaması 
        •   Yangın eğitimleri
        •   Yangın Danışmanlığı

gibi konularda  tecrübeli ve güvenilir iş ortaklığı yaparak, iş sürekliliğinizi desteklemektedir.

Yangından Korunma Konusunda Özelleştirilmiş Hizmet

Falckon Endüstriyel Yangınla Mücadele hizmetleri olarak konseptimiz, sizlerin ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmiş hizmetler sunmaktır. Bu anlamda yangın servisleriyle ilgili tüm çözümlerimizi ve hizmetlerimizi sizlerin ihtiyaçlarına göre projelendiriyor, kurumunuzun yangın ile mücadele konusunda gerekliliklerini yangın risk değerlendirmeleri ve analizleri sonrasında yapılandırıyoruz. 

Kimyasal ve ilaç üretim tesislerinizde, terminal ve rafinerilerinizde özelleştirilmiş hizmet tekniklerimizi, ihtiyaçlarınıza göre optimize ediyoruz. Ekip, ekipman ve sistemlerin özelleştirilerek sunulmasını, alarm durumlarında ortaya çıkabilecek sorunların tek bir noktadan kontrol edilmesini sağlayarak üzerinizdeki yükü alacak güvenli ve uzun vadeli bir iş ortaklığı sağlıyoruz. 

Gaz, petrokimya ve petrol sektrlerindeki çokuluslu şirketlerinde dahil olduğu müşterilerimize kapsamlı ve etkin yangın koruması sağlıyoruz. 

Online Eğitim Türkiye'nin Her Yerinde Devam Ediyor!

Falckon Özel itfaiye hizmetleri dünyanın birçok coğrafyasında farklı sektörlerde endüstriyel yangın hizmetleri vermektedir.